Makijaż permanentny ust

Usta – nienaganny kolor i perfekcyjny kształt

Ponętne, pełne koloru usta wzbudzają pożądanie, a także przykuwają uwagę. Jeżeli marzysz o ustach w idealnym kolorze bez konieczności używania szminki, zdecyduj się na makijaż permanentny ust. Dzięki niemu poprawisz kolor oraz kształt ust, a także na długo podkreślisz ich piękno.

W Biotek dysponujemy szeroką paletą barwników do makijażu permanentnego ust. Linergistka dobierze odcień, który najbardziej pasuje do Twojej urody, w ofercie mamy pigmenty zbliżone do naturalnych barw ust, a także najmodniejsze odcienie. Tego rodzaju makijaż pozwala podkreślić niewyraźny kontur warg, a także zlikwiduje ich asymetrię. Co więcej, makijaż permanentny pozwala skorygować efekt zbyt wąskich lub zbyt wydatnych ust, a także zniweluje nierówności pigmentacyjne. Makijaż permanentny ust umożliwia otrzymanie idealnego i długotrwałego koloru ust.

Jeżeli chcesz uwolnić się od szminki, nie rezygnując z trwałego i pięknego koloru ust, zdecyduj się na makijaż permanentny. Tym sposobem Twoje usta będą miały odpowiednią barwę po jedzeniu, treningu, czy nawet pocałunkach. Jeżeli marzysz o pięknych ustach bez względu na okoliczności, ten rodzaj makijażu jest właśnie dla Ciebie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o gojeniu i pielęgnacji makijażu permanentnego? Poniżej przedstawiamy szczegóły, a także podpowiadamy jak dbać o makijaż trwały.

Zastanawiasz się nad makijażem permanentnym ust, ale nie wiesz jak wygląda gojenie i jak dbać o makijaż permanentny po zabiegu?
Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi poradami. Znajdziesz tam najbardziej istotne kwestie związane z pielęgnacją makijażu trwałego.

PIELĘGNACJA makijażu permanentnego ust

Podstawą wykonania makijażu permanentnego ust są piękne i zadbane usta bez opryszczki. Profilaktycznie przez 3 dni przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego ust powinniśmy obowiązkowo przyjmować tabletki HEVIRAN 800 - 2 razy dziennie. To specjalny preparat przeciwwirusowy, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek należy przyjmować dopiero po konsultacji z lekarzem. Opryszczka aktywna jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeżeli walczymy z opryszczką, makijaż permanentny może być wykonany dopiero 2 tygodnie po całkowitym zagojeniu. Zanim przystąpimy do zabiegu, wcześniej powinniśmy poinformować linergistkę o wcześniejszych ostrzykiwaniach ust, czy wypełnieniach. Jeżeli te zabiegi mamy w planach, wykonajmy je dopiero po pełnym zagojeniu się makijażu trwałego. Przed wykonaniem makijażu należy zadbać o skórę ust. Wargi powinny być nawilżone oraz wygładzone. W przypadku spękanych i spierzchniętych ust mogą być problemy z równomiernym przyjęciem pigmentu. Jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu ust, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry wokół ust. W tym celu warto wykonać kilka zabiegów mikrodermabrazji, delikatnych peelingów, czy kawitacji. Dzięki nim skóra wokół ust będzie nawilżona i wygładzona. Takie przygotowanie skóry pozwoli lepiej wchłonąć pigment, a także ułatwi przygotowanie precyzyjnego rysunku. Stosując się do wszystkich wskazówek, skóra bardzo dobrze przyjmie pigment, makijaż będzie trwały oraz uzyskamy efekt wyrazistych ust.
Zaraz po wykonaniu zabiegu permanentnego barwa ust będzie dosyć intensywna, taki efekt będzie również w przypadku makijażu bardzo delikatnego. Jednak nie musimy się tym przejmować, ponieważ w przeciągu od 4 do 7 dni intensywność makijażu zblednie nawet do 50% barwy wyjściowej. Podczas obowiązkowej korekcie makijażu permanentnego ust efekt zabiegu będzie wzmocniony. Niezwykle ważne jest dalsze dbanie o usta, przez 3 dni po wykonaniu makijażu trwałego obowiązkowo należy przyjmować 2 razy dziennie tabletki HEVIRAN 800. Miejsca poddawane pigmentowaniu musimy traktować bardzo delikatnie. Nie możemy trzeć, moczyć, ani dotykać skóry w miejscach podania pigmentu. Nie możemy również myć skóry w tym miejscu mydłem, ani stosować innych kosmetyków, niż te polecone przez Linergistkę. Oprócz tego nie wolno korzystać z solarium, sauny, czy zabiegów SPA, a także basenu. Pigmentowaną powierzchnię ust nawilżamy kilka razy dziennie cienką warstwą kremu pielęgnacyjnego Biotek. Jeżeli chodzi o posiłki, to przed jedzeniem, a także po, powinniśmy dezynfekować usta tonikiem antyseptycznym do przemywania ust. W szczególności jest to konieczne w przypadku ust skłonnych do infekcji i opryszczek. UWAGA! W przypadku nieprzestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.
Kiedy makijaż permanentny ust już się zagoi, dbamy o odpowiednie nawilżenie ust. Nie możemy dopuścić do ich wysuszania, czy mocnego opalania pigmentowanych miejsc. Oczywiście unikamy również agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.