Makijaż permanentny brwi

Brwi – perfekcyjny kształt

Linia brwi decyduje o całym kształcie twarzy, nadaje jej wyrazistości, wyraża Twój nastrój i może nawet sprawić, że będziesz wyglądać młodziej. Często jednak brwi rosną krzywo lub trudno je uporządkować, są przerzedzone w wyniku nadmiernego wyskubywania albo brak ich całkowicie po zabiegach chemioterapii.

W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się makijaż permanentny brwi Biotek Permanent Make-up. Po odpowiednim dobraniu koloru barwnika spośród bardzo szerokiej palety barw, określamy kształt i zarys łuku brwiowego. Następnie Linergistka delikatnie tworzy perfekcją linię brwi rysując pojedyncze włoski.

Każdego ranka będziesz budzić się z idealnym makijażem.

Zastanawiasz się nad wykonaniem makijażu permanentnego brwi i chcesz dowiedzieć się o nim więcej?
Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, tutaj dowiesz się, jak zadbać o skórę przed zabiegiem,
jak wygląda gojenie brwi po makijażu permanentnym oraz jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym.

PIELĘGNACJA makijażu permanentnego brwi

Najlepiej jest nie depilować brwi przez ok. 1 miesiąc przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłustą oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, dzięki którym skóra staje się gładka, elastyczna i nawilżona. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.
Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego brwi barwa pigmentu jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni kolor brwi zblednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie makijażu permanentnego brwi efekt zabiegu jest wzmacniany. Przez kilka dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno moczyć, trzeć, dotykać skóry w miejscu pigmentacji. W żadnym wypadku nie należy myć jej mydłem ani traktować innymi kosmetykami niż zalecane przez Linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Brwi należy nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu pielęgnacyjnego Biotek. UWAGA! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.
Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanych obszarów skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu permanentnego brwi.