Blog BiotekPolska

Za ciemne brwi permanentne

Za ciemne brwi permanentne

Niska cena, czy też dogodna lokalizacja, powodują, że decydujemy się na zabieg u niesprawdzonej linergistki. Efektem czego mogą być np. za ciemne brwi permanentne – jak sobie więc z tym poradzić?

Jak uniknąć efektu za ciemnych brwi?

Podstawą do wykonywania makijażu permanentnego są odpowiednie certyfikaty potwierdzające umiejętności linergistki. Podczas szkoleń z makijażu permanentnego zapoznajemy się z różnymi technikami wykonywania zabiegów, a także dowiadujemy się m.in. jak dobierać barwnik do fototypu i urody klienta . Wszystko, czego uczymy się w trakcie treningów, workshopów, seminariów ma być zarówno zabezpieczeniem dla nas, jak i dla gości naszych salonów.

Za ciemne brwi permanentne – powody

Za nim jednak zaczniemy panikować, że nasz makijaż permanentny brwi jest za ciemny, z osądem musimy wstrzymać się kilka tygodni. W kilka dni po zabiegu powstają strupki, które sukcesywnie odpadają a wraz z nimi barwnik, co w efekcie może spowodować, że makijaż permanentny brwi będzie dużo jaśniejszy. Stabilizacja koloru może trwać nawet 3 miesiące, a więc nie przejmujcie się na zapas.

Jeżeli po upływie kilku tygodni nasze brwi nieznacznie zmieniły kolor, czy też kolor jest zdecydowanie niedopasowany do naszej skóry, będziemy musiały udać się na zabieg rozjaśniania brwi bądź usuwania makijażu permanentnego.

Ważne! Strupki nie mogą być zrywane, ponieważ może to doprowadzić do powstawania przebarwień w makijażu permanentnym, a nawet powstawania blizn. Nie możemy także nakładać żadnych preparatów rozjaśniających brwi nawet tych ziołowych. Pod żadnym pozorem nie możemy także wystawić brwi na słońce w celu ich rozjaśnieniu, ponieważ może to jeszcze bardziej pogorszyć ich stan.

Za ciemne brwi permanentne – jak pozbyć się problemu?

By móc cieszyć się pięknymi brwiami poszukajmy linergistki, która cieszy się dobrymi opiniami i wykona zabieg rozjaśniania makijażu permanentnego brwi.

Jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi?

Wykwalifikowana i doświadczona linergistka dobierze kolory, które będą odpowiednie do fototypu naszej skóry, dzięki czemu makijaż permanentny brwi nie będzie ani za ciemny, ani za jasny. Zabieg rozjaśniania brwi permanentnych polega na pigmentacji korygującej , np. dorysowaniu jaśniejszych i ciemnych włosków. Dorysowanie jasnych włosków stwarza wrażenie trójwymiarowości i powoduje, że makijaż wygląda lepiej. Takie skorygowanie makijażu permanentnego nie jest niestety możliwe w każdym wypadku. Gdy makijaż jest mocno przerysowany, niemożliwe jest skorygowanie go za pomocą barwników i możemy wtedy jedynie poddać się zabiegowi usuwania makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny brwi, ust, czy oczu może zostać usunięty preparatem Remover lub laserowo, które wydobywaja pigment na powierzchnię skóry. Więcej o usuwaniu makijażu permanentnego dowiecie się tutaj (link wewnętrzny do artykułu o usuwaniu makijażu).

Źródło zdjęcia: pixabay.com | Bessi

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.