Blog BiotekPolska

Makijaż permanentny brwi – jak się do niego przygotować?

Makijaż permanentny brwi – jak się do niego przygotować?

Zastanawiasz się nad wykonaniem makijażu permanentnego brwi? Zanim wybierzesz się na zabieg, sprawdź z nami, jak się do niego przygotować i na co zwrócić uwagę.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, który polega na wprowadzeniu niewielkiej ilości barwnika do skóry właściwej. Dzięki makijażowi permanentnemu brwi, możemy skorygować ich kształt, wypełnić ubytki we włoskach, zagęścić, wykonać rekonstrukcję i uzyskać idealny efekt na długi okres. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas podczas wykonywania codziennego make-up , ponieważ nie musimy za każdym razem nadawać brwiom nowego kształtu .

Jak przygotować się do makijażu permanentnego brwi?

Odpowiednie przygotowanie skóry do makijażu permanentnego, pozwoli nam na maksymalną trwałość makijażu i uzyskanie pięknego efektu. Skóra w okolicach brwi nie może być ani przesuszona (ta wymaga nawilżenia) ani zbyt tłusta (ta musi być dobrze oczyszczona). Mikrodermabrazja uelastyczni skórę i da efekt wygładzenia. Dzięki tym zabiegom skóra bardzo dobrze przyjmie pigment, a efekt makijażu będzie utrzymywał się dłużej. Skóra powinna być w dobrej kondycji w czym z pewnością pomoże Tobie kosmetyczka.

Co ważne, cztery tygodnie przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi nie wolno opalać skóry oraz nie można stosować zabiegów silnie złuszczających, czy podrażniających. Przynajmniej 24 godziny przed wykonaniem makijażu nie wolno spożywać alkoholu.

Już miesiąc przed zabiegiem powinniśmy zrezygnować z regulacji brwi. Dzięki temu linergistka będzie mogła wykonać rysunek zachowując jak najwięcej naturalnych włosków w brwiach.

Gojenie skóry po makijażu permanentnym

Po zabiegu otrzymamy od linergistki zalecenia, jak dbać o makijaż permanentny by cieszył nas jak najdłużej. W zależności od skóry, możemy również dostać preparaty pielęgnacyjne którymi należy smarować miejsce pigmentacji według zaleceń profesjonalisty.

Przez kilka dni po wykonaniu makijażu permanentnego nie możemy miejsca zabiegu drapać, trzeć, skubać, moczyć, ponieważ strupki musza odejść same. Nie można myć brwi mleczkiem oraz żadnymi płynami z zawartością alkoholu. W tym czasie nie można na wypigmentowana skórę nakładać makijażu.

Do 2 tygodni po zabiegu skóra nie może być narażona na słońce, upał, a także zimno. Nie wolno w tym czasie korzystać z sauny, solarium, czy basenu.

Gdy makijaż permanentny już będzie wygojony, musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Należy również stosować krem z filtrem UV. Unikamy mocnych peelingów (one zawsze wpłyną na kolor) i zapobiegamy nadmiernemu złuszczaniu się naskórka

Warto wiedzieć:

Zaraz po wykonaniu makijażu permanentnego otrzymujemy intensywną barwę brwi, jednak z czasem ona blednie i zyskuje naturalny kolor. Naskórek po zabiegu łuszczy się przez około 28 dni, po tym czasie intensywność koloru maleje nawet o 50%. Po 6-8 tygodniach musimy udać się na dopigmentowanie, wtedy efekt będzie wzmocniony. Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry.

Makijaż permanentny brwi poprawi ich kształt na długie czas, dlatego warto odpowiednio zadbać o skórę jeszcze przed wykonaniem tego zabiegu.

Żródło zdjęcia: pixabay.com|Mark_Mook_Fotografie

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.